Kas yra profesionali burnos higiena?

burnos higiena

Profesionali burnos higiena tai yra odontologijos klinikoje atliekama procedūra, kurios metu pašalinamos dantų apnašos, akmenys bei pigmentai. Procedūros metu taip pat atliekama gydomųjų medžiagų, tokių kaip fluoras, aplikacija, taip pat dantų ir plombų paviršiaus poliravimas. Burnos higieną rekomenduojama atlikti du kartus per metus, tačiau tai nėra griežta taisyklė, poreikis priklauso individualiai nuo paciento, apie procedūros reguliarumą informuoja higieną atliekantis specialistas.

Kodėl reikalinga profesionali burnos higiena?

Reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas padeda išlaikyti arba pagerinti paciento burnos sveikatą – sumažina dantų karieso bei periodonto rizikas, padeda išsaugoti gerą burnos kvapą. Svarbu akcentuoti, jog kasdienė dantų priežiūra pilnai neapsaugo dantų nuo apnašų. Kad ir kaip stengtumėmės, namuose turimos priemonės nepašalina visų apnašų ir ilgainiui jos suformuoja dantų akmenis, kuriuose ima kauptis bakterijos, sukeliančios įvairias dantų ir dantenų ligas.

Ne mažiau svarbu profesionalią burnos higieną atlikti prieš dantų gydymą (dantų plombavimą, protezavimą, implantavimą, balinimą ir t.t.), dažniausiai apie būtinybę atlikti procedūrą informuoja gydantis specialistas konsultacijos metu. Šios procedūros atlikimas sumažina bendrą bakterinį foną, sumažina arba panaikina dantenų uždegimą, kas yra būtina kitų procedūrų kokybiškam atlikimui.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Burnos higienos atlikimo metu, naudojant optiką, specialiais įrankiais (kiuretėmis) ir ultragarsiniu skaleriu yra pašalinamos apnašos ir akmenys. Procedūros metu akmenys pašalinami skalerio sukeltais ultragarsiniais virpesiais.

Tuo atveju, jei ant dantų matomos pigmentinės dėmės, kurios dažniausiai susidaro dėl rūkymo, kavos, stiprios arbatos gėrimo, vaisvandenių vartojimo, procedūros metu naudojama sodapūtė. Sodapūtėje specialiam preparatui paruošti naudojami specialūs abrazyviniai milteliai, kurių šiurkštumas ir savybės yra parenkamos individualiai pagal esamą paciento situaciją.

Pašalinus visas dantų apnašas, akmenis, pigmentines dėmes, dantys yra poliruojami specialia pasta, šepetėliais ir polyrais.

Kodėl verta atlikti profesionalią burnos higieną klinikoje About Smile?

Klinikoje dirba išskirtinę patirtį turinti specialistė Marija Pačėsaitė Pšelenskė. Atliekant procedūrą higienistė diagnozuos problemines periodonto ar kariesio sritis, patars kokių veiksmų reikėtų imtis. Atlikus higieną, klinikos specialistė detaliai papasakos apie dantų priežiūrą pagal Jūsų individualią dantų būklę, įpročius bei organizmo polinkius. Profesionali burnos higiena atliekama naudojant optiką.

Svarbu paminėti, kad mūsų klinikoje atliekama profesionali burnos higiena trunka apie 70 minučių, kuomet kitose klinikose procedūra atliekama per 60 min. ar net greičiau. Mes nesame lėtesni, tačiau mūsų tikslas ne tik kokybiškas gydymas, bet ir ligų prevencija, edukacija, o tam pasiekti turime Jums skirti pakankamai laiko. Išbandykite profesionalią burnos higieną mūsų klinikoje ir neabejojame, jog liksite sužavėti jos kokybe bei profesionalumu.

Atliktų darbų pavyzdžiai

profesionali burnos higiena
profesionali burnos higiena
profesionali burnos higiena1

Paslaugą teikianti specialistė

MARIJA PŠELENSKĖ (PAČĖSAITĖ)

Burnos higienistė
LICENCIJOS NR. BPL-06482

Darbo sritys

Registracija apsilankymui dėl profesionalios burnos higienosSusisiekite  +37061207999 info@aboutsmile.lt arba palikite pranešimą kontaktų puslapyje.