Kas yra dantų protezavimas?

dantu protezavimas

Dantų protezavimas tai yra odontologijos klinikoje taikoma procedūra, kuris metu siekiama atsatyti prarastus ar pažeistus dantis naudojant laboratorijoje pagamintą restauraciją. Dantų protezavimas neretai siejamas su išimamomis dantų plokštelėms ir vyresniu amžiumi, vis dėlto tai nėra tiesa, kadangi išimamos dantų plokštelės yra tik nedidelė šio dantų atsatymo būdo dalis, o protezavimas dažnai atliekamas jauniems žmonėms ir netgi vaikams. Egzistuoja įvairios protezų rūšys (nuo laminačių/venyrų, vainikėlių, tiltų ant nuosavų dantų ar implantų) kadangi prarastas danties audinių kiekis, arba prarastų dantų skaičius gali būti skirtingas ir tik aukščiausios komptencijos specialistas gali parinkti optimalų, ilgalaamžišką būdą pagal paciento individualią situaciją. Kokybiškai atliktas protezavimas taikant pažangius šiuolaikinius metodus leidžia atstatyti dantis, kurie nesiskiria nuo natūralių dantų, o pati procedūra yra sklandi ir neskausminga.

Kas yra kokybiškas dantų protezavimas?

Kiekvienam pacientui tinkamiausias dantų protezavimo metodas iš egzistuojančios gausos gali būti parinktas tik po konsultacijos, įvertinus paciento individualią situaciją burnoje, įsiklausius į paciento norus ir nusiskundimus. Kokybiškas dantų protezavimas priklauso nuo protezuojančio gyd. odontologo patirties, naudojamų medžiagų ir protezavimo metodų. Ypatingai svarbu, kad protezuojantis specialistas kokybiškai suprojektuotų ir dalyvautų visoje gydymo eigoje ir įvertintų bei eliminuotų galimas rizikas. Kokybiškai suprotezuotas dantis turi atitikti specifinius estetinius ir konstrukcinius reikalavimus, keli iš jų:

 • Restauracija turi būti pagaminta iš aukščiausios kokybės, tvirtų ir ilgaamžių medžiagų.

 • Restauracijos ribos turi būti itin tikslios, negali būti „kabančių“ kraštų; ribos turi būti teisingai integruotos prie dantenų ir užtikrinančios dantenų ir apydančio sveikatą.

 • Restauracijos turi būti teisingos anatominės formos, kurios užtikrintų maksimalų kramtymo efektyvumą ir maisto slydimo kelius, netraumuojančios mikštųjų audinių.

 • Restauracijos turi atrodyti estetiškai, natūraliai, nesiskirti nuo aplinkių dantų.

 • Turi būti atstayti teisingi dantų kontaktai įvairių žandikaulio judesių metu.

Kodėl verta rinktis dantų protezavimą odontologijos klinikoje About Smile?

Mūsų klinikoje rasti profesionalumą ir kokybę. Klinikoje dantų protezavimas atliekamas tik protezuojančios vyr. gydytojos Birutės Šlekienės, kuri per daugiau nei dešimtį metų trunkantį darbo stažą yra pelniusi gerą reputaciją ir atlikusi itin sudėtingas plačios apimties restauracijas (žemiau galite rasti keleto atliktų darbų pavyzdžių). Gydytoja yra įvaldžiusi visus protezavimo metodus, žino jų subtilybes, stiprybes ir rizikas. Tik dėmesingai išklausius paciento lūkesčius, atidžiai išanalizavus burnos situaciją, anatomines savybes gydytoja parinks individualizuotą gydymo metodą.

Svarbu akcentuoti, kad gyd. Birutė Šlekienė klinikoje pritaikė per savo ilgametę patirtį pasiteisinusias aukštos kokybės odontologines medžiagas, gydymo metodus ir praktikas bei atrinko klinika bendradarbiaujančias dantų technikų laboratorijas, kurios kokybiškai ir pagal specialistės keliamus reikalavimus pagamins restauracinę dalį. Be to, nuolat tobulinasi kursuose, stažuotėse ir konferencijose, todėl pacientams siūlomi patys moderniausi gydymo būdai. Gydytoja atlieka įvairius protezavimo darbus ant dantų ir ant dantų implantų pavieniais keramikos vainikėliais bei tiltais, mikroprotezavimo darbus gaminant laminates bei užklotus, atlieka DSD (angl. digital smile design) procedūras ir viso žandikaulio dantų atstatymą ant implantų.

Pagal teisingus odontologijos principus, protezuojantis gydytojas yra būtent tas, kuris sudaro pacientui gydymo planą, suplanuoja visas tolimesnes gydymo procedūras pas kitų sričių odontologijos specialistus ir vadovauja visam gydymo procesui iki gydymo pabaigos. About Smile klinikoje visas proceso nuoseklumas ir vyr. gydytojos priežiūra yra užtikrinama, tad galite jaustis tikri, kad pateksite į aukščiausios kvalifikacijos specialisto rankas, užsiregistruokite konsultacijai ir nebeliks jokių abejonių, kam patikėti šį darbą!

Kokie protezavimo darbai atliekami About Smile odontologijos klinikoje?

Klinikoje atliekami pilno spektro protezavimo darbai:

 • Išimami dantų protezai: išimamos plokštelės.

 • Neišimami (fiksuoti) dantų protezai: protezavimas ant dantų implantų tiltais (sujungtais vainikėliais) arba pavieniais vainikėliais; pilnas žandikaulio atstatymas ant 4 arba 6 implantų; protezavimas ant nuosavų dantų vainikėliais arba tiltais (sujugnti vainikėliai); estetinis/mikroprotezavimas laminatėmis priekinių dantų srityje arba užklotais šoninių dantų srityje.

karunele

Dantų protezavimas (atkūrimas) ant implantų ir pilnas žandikaulio dantų atstatymas ant 4/6 implantų

Dantų implantai tai pažangiausias, patikimiausias ir ilgaamžiškiausias šiuolaikinis prarastų dantų atstatymo metodas. Implantas – tai mažas titaninis varžtas, kurį sriegiame į žandikaulį, juo pakeisdami natūralią danties šaknį. Ant implanto pritvirtintas dirbtinis dantis (vainikėlis) nuo natūralaus danties nesiskiria nei išvaizda, nei funkcija. Dantų implantai atstato 100 proc. kramtymo funkcijos pajėgumo, kai tuo tarpu išimami dantų protezai tik apie 30 proc. Mūsų klinikoje atliekamas pilnas žandikaulio atstatymas ant 4 arba 6 implantų.

Dantų atkūrimas vainikėliais

Kuomet prarandamas didelis kiekis natūralių danties vainiko audinių, turime negyvą ir su didele plomba atstatytą dantį, yra rizika atlūžti likusioms danties sienelėms ar dančiui skilti per šaknis. Tokiais atvejais reikia apsaugoti dantį, kad šis nenulūžtų ir yra rekomenduojamas danties vainikėlis. Jis padeda atkurti danties formą, estetiką, užtikrina pilnavertį funkcionavimą ir sustiprina bei saugo nuo galimo lūžimo. Klinikoje naudojami tik bemetalės keramikos vainikėliai. Tokios restauracijos puikiai dera su žmogaus organizmo audiniais, nesukelia alergijų, uždegimų. Be to tai itin estetiška medžiaga, suteikianti natūralų danties vaizdą. Sujungti dantų vainikėliai yra vadinami tiltais.

Dantų atkūrimas užklotais

uzklotas

Dantų protezavimas užklotais tai tausojantis protezavimo būdas, nes pašalinama tik didelė dantyje esanti plomba, išsaugant natūralias ir sveikas danties sieneles, įstatant panašaus dydžio keramikinį užklotą, kokio dydžio buvo senoji plomba. Tam tikra prasme tai tarsi keramikinė plomba ar dalinis vainikėlis. Jei danties protezuoti vainikėliu nėra būtinybės – užklotas tinkamiausias atstatymo būdas. Atstatant vainikėliu tenka šlifuoti dantį iš visų pusių nugęžiant likusius sveikus audinius. Gaminant užklotą nereikalingas danties šlifavimas, išsaugomi sveiki audiniai. O lyginant su plombomis, keramika yra daug tvirtesnė (panašaus tvirtumo kaip danties emalis), todėl puikiai atlaiko kramtymo krūvį – taip mažėja danties sienelių lūžių tikimybė, atstatomas danties tvirtumas.

Dantų atkūrimas laminatėmis

Keraminės laminatės tai itin plonas skaidrus keramikos sluoksnis, kuriuo dengiamas priekinis danties paviršius. Jų pagalba įmanoma sukurti „Holivudo šypseną”, estetiškai pakoreguoti dantų spalvą, dydį ar formą ir per trumpą laiką turėti tobulą šypseną. Tai yra tausojantis gydymo būdas, nes dantis šlifuojamas minimaliai arba net visiškai nešlifuojamas. Todėl ši procedūra dar vadinama estetiniu protezavimu ar mikroprotezavimu. Plačiau skaitykite „Dantų laminatės”.

Atliktų darbų pavyzdžiai

Atsatymas cirkonio keramikos tiltais
Atsatymas cirkonio keramikos tiltais
ant 4 implantu ir crikonio keramikos vainikėliai
AŽ all on 4 su akrilo apdaila, VŽ cirkonio keramikos vainikėliai:
Ant keturiu implantų atstatymas 1
Abiejų žandikaulių atstatymo konstrukcijos su titano sija, cirkonio karkasais ir bemetalės keramikos vainikėliais ant implantų All-on-4.
ant keturiu implantu
Abiejų žandikaulių atstatymas all on 4 titano sija su akrilo apdaila

Kainos

Atvykite į nemokamą konsultaciją ir rasime geriausio kainos ir kokybės santykio sprendimą Jums.

Paruošiamieji protezavimo darbai
Atspaudo nuėmimas
Nuo 15€
Fiksuoto danties protezo šalinimas
50€
Danties nušlifavimas
30€
Vieno danties diagnostinis modeliavimas (vaškavimas)
30€
Veido ir šypsenos analizė, skaitmeninis šypsenos dizainas
250€
Danties atstatymas stiklo pluošto kaiščiais
150€
Restauracijos cementavimas
30€
Danties protezavimas ant nuosavo danties
Emax keramikos laminatė
600€
Stiklo keramikos laminatė
700€
Emax keramikos užklotas
500€
Cirkonio keramikos restauracija
Nuo 550€
Bemetalės keramikos vainikėlis Emax
Nuo 590€
Danties protezavimas ant implanto
Cirkonio keramikos restauracija ant implanto
Nuo 650€
Laikina danties restauracija pagaminta klinikoje
75€
Laikina danties restauracija pagaminta laboratorijoje
100€
Laikinas danties implanto vainikėlis
150€
Viso žandikaulio protezavimas ant 4 ir daugiau implantų tvirtu hibridiniu protezu su garnitūriniais dantimis
3000€
Viso žandikaulio protezavimas ant 4 ir daugiau implantų titano sija su cirkonio keramikos dantimis
5499€
Bedančio žandikaulio atstatymas ant keturių implantų su Neodent (Straumann grupė) implantais
2160€
Bedančio žandikaulio atstatymas ant keturių implantų su Straumann implantais
2960€
Viso žandikaulio protezavimas ant 4 implantų laikinu protezu
1000€
Chirurginis gidas atstatymui ant 4 implantų
390€
Bedančio žandikaulio atstatymas ant šešių implantų su Neodent (Straumann grupė) implantais
2900€
Bedančio žandikaulio atstatymas ant šešių implantų su Straumann implantais
4150€
Viso žandikaulio protezavimas ant 6 implantų laikinu protezu
1200€
Chirurginis gidas atstatymui ant 6 implantų
450€
Standartinis išimamas plokštelinis protezas
500€
Išimamas plokštelinis protezas ant 2 implantų be užraktų
650€
Užraktai (rinkinys - 2 vnt.)
550€
Kaina už rinkinį
Kosmetinė plokštelė (iki 3 dantų)
150€
Plokštelinio protezo pataisa
70€
Plokštelinio protezo perbazavimas (klinikinis)
70€
Plokštelinio protezo perbazavimas (laboratorinis)
140€
Gydytojo apžiūra, išsami konsultacija ir gydymo plano sudarymas
AKCIJA! NEMOKAMA (Ne akcijos metu nuo 35€ )
Dentalinė rentgeno nuotrauka
8€
Panoraminė rentgeno nuotrauka
30€

Paslaugą teikianti specialistė

BIRUTĖ ŠLEKIENĖ

Protezuojanti vyr. gydytoja
LICENCIJOS NR. OPL-04307

Darbo sritys

 • Dantų protezavimas.
  • Cirkonio, titano, Emax priekinių ir galinių dantų restauracijos: vainikėliai, tiltai, užklotai, laminatės.
  • Bedančių žandikaulių protezavimas ant implantų: All-on-4 įvairių konstrukcijų gamyba (daugiau nei 100 atvejų) – akrilinės konstrukcijos su lieta metalo sija, akrilinės konstrukcijos su titano sija, cirkonio keramikos konstrukcijos, titano karkaso su pavieniais cementuojamais cirkonio keramikos vainikėliais konstrukcijos.
  • Sąkandžio pakėlimas protezuojant nuosavus dantis –  derinant vainikėlius, užklotus, laminates ir plombavimą pagal pavaškavimą.
 • Terapinis gydymas. Plombavimas, estetinės restauracijos, vaikų dantų gydymas.
 • Gydymo planų sudarymas. Didelės apimties gydymo planai, koncentracija ne į pavienius defektus, o į bendrą visos stomatognatinės sistemos atstatymą.

Susisiekite  +37061207999 info@aboutsmile.lt arba palikite pranešimą kontaktų puslapyje.