fbpx

Dantų protezavimas

Kas yra dantų protezavimas?

dantu protezavimas

Dantų protezavimas tai yra odontologijos klinikoje taikoma procedūra, kuris metu siekiama atsatyti prarastus ar pažeistus dantis naudojant laboratorijoje pagamintą restauraciją. Dantų protezavimas neretai siejamas su išimamomis dantų plokštelėms ir vyresniu amžiumi, vis dėlto tai nėra tiesa, kadangi išimamos dantų plokštelės yra tik nedidelė šio dantų atsatymo būdo dalis, o protezavimas dažnai atliekamas jauniems žmonėms ir netgi vaikams. Egzistuoja įvairios protezų rūšys (nuo laminačių/venyrų, vainikėlių, tiltų ant nuosavų dantų ar implantų) kadangi prarastas danties audinių kiekis, arba prarastų dantų skaičius gali būti skirtingas ir tik aukščiausios komptencijos specialistas gali parinkti optimalų, ilgalaamžišką būdą pagal paciento individualią situaciją. Kokybiškai atliktas protezavimas taikant pažangius šiuolaikinius metodus leidžia atstatyti dantis, kurie nesiskiria nuo natūralių dantų, o pati procedūra yra sklandi ir neskausminga.

Kas yra kokybiškas dantų protezavimas?

Kiekvienam pacientui tinkamiausias dantų protezavimo metodas iš egzistuojančios gausos gali būti parinktas tik po konsultacijos, įvertinus paciento individualią situaciją burnoje, įsiklausius į paciento norus ir nusiskundimus. Kokybiškas dantų protezavimas priklauso nuo protezuojančio gyd. odontologo patirties, naudojamų medžiagų ir protezavimo metodų. Ypatingai svarbu, kad protezuojantis specialistas kokybiškai suprojektuotų ir dalyvautų visoje gydymo eigoje ir įvertintų bei eliminuotų galimas rizikas. Kokybiškai suprotezuotas dantis turi atitikti specifinius estetinius ir konstrukcinius reikalavimus, keli iš jų:

  • Restauracija turi būti pagaminta iš aukščiausios kokybės, tvirtų ir ilgaamžių medžiagų.

  • Restauracijos ribos turi būti itin tikslios, negali būti „kabančių“ kraštų; ribos turi būti teisingai integruotos prie dantenų ir užtikrinančios dantenų ir apydančio sveikatą.

  • Restauracijos turi būti teisingos anatominės formos, kurios užtikrintų maksimalų kramtymo efektyvumą ir maisto slydimo kelius, netraumuojančios mikštųjų audinių.

  • Restauracijos turi atrodyti estetiškai, natūraliai, nesiskirti nuo aplinkių dantų.

  • Turi būti atstayti teisingi dantų kontaktai įvairių žandikaulio judesių metu.

Kodėl verta rinktis dantų protezavimą odontologijos klinikoje About Smile?

Mūsų klinikoje rasti profesionalumą ir kokybę. Klinikoje protezavimas atliekamas tik protezuojančios vyr. gydytojos Birutės Šlekienės, kuri per daugiau nei dešimtį metų trunkantį darbo stažą yra pelniusi gerą reputaciją ir atlikusi itin sudėtingas plačios apimties restauracijas. Gydytoja yra įvaldžiusi visus protezavimo metodus, žino jų subtilybes, stiprybes ir rizikas. Tik dėmesingai išklausius paciento lūkesčius, atidžiai išanalizavus burnos situaciją, anatomines savybes gydytoja parinks individualizuotą gydymo metodą.

Svarbu akcentuoti, kad gyd. Birutė Šlekienė klinikoje pritaikė persavo ilgametę patirtį pasiteisinusias aukštos kokybės odontologines medžiagas, gydymo metodus ir praktikas bei atrinko klinika bendradarbiaujančias dantų technikų laboratorijas, kurios kokybiškai ir pagal specialistės keliamus reikalavimus pagamins restauracinę dalį. Be to, nuolat tobulinasi kursuose, stažuotėse ir konferencijose, todėl pacientams siūlomi patys moderniausi gydymo būdai. Gydytoja atlieka įvairius protezavimo darbus ant dantų ir ant dantų implantų pavieniais keramikos vainikėliais bei tiltais, mikroprotezavimo darbus gaminant laminates bei užklotus, atlieka DSD (angl. digital smile design) procedūras ir viso žandikaulio dantų atstatymą ant implantų.

Pagal teisingus odontologijos principus, protezuojantis gydytojas yra būtent tas, kuris sudaro pacientui gydymo planą, suplanuoja visas tolimesnes gydymo procedūras pas kitų sričių odontologijos specialistus ir vadovauja visam gydymo procesui iki gydymo pabaigos. About Smile klinikoje visas proceso nuoseklumas ir vyr. gydytojos priežiūra yra užtikrinama, tad galite jaustis tikri, kad pateksite į aukščiausios kvalifikacijos specialisto rankas, užsiregistruokite konsultacijai ir nebeliks jokių abejonių, kam patikėti šį darbą!

Kokie protezavimo darbai atliekami About Smile odontologijos klinikoje?

Klinikoje atliekami pilno spektro protezavimo darbai:

  • Išimami dantų protezai: išimamos plokštelės.

  • Neišimami (fiksuoti) dantų protezai: protezavimas ant dantų implantų tiltais (sujungtais vainikėliais) arba pavieniais vainikėliais; pilnas žandikaulio atstatymas ant 4 arba 6 implantų; protezavimas ant nuosavų dantų vainikėliais arba tiltais (sujugnti vainikėliai); estetinis/mikroprotezavimas laminatėmis priekinių dantų srityje arba užklotais šoninių dantų srityje.

karunele

Dantų atkūrimas ant implantų ir pilnas žandikaulio dantų atstatymas ant 4/6 implantų

Dantų implantai tai pažangiausias, patikimiausias ir ilgaamžiškiausias šiuolaikinis prarastų dantų atstatymo metodas. Implantas – tai mažas titaninis varžtas, kurį sriegiame į žandikaulį, juo pakeisdami natūralią danties šaknį. Ant implanto pritvirtintas dirbtinis dantis (vainikėlis) nuo natūralaus danties nesiskiria nei išvaizda, nei funkcija. Dantų implantai atstato 100 proc. kramtymo funkcijos pajėgumo, kai tuo tarpu išimami dantų protezai tik apie 30 proc. Mūsų klinikoje atliekamas pilnas žandikaulio atstatymas ant 4 arba 6 implantų.

Dantų atkūrimas vainikėliais

Kuomet prarandamas didelis kiekis natūralių danties vainiko audinių, turime negyvą ir su didele plomba atstatytą dantį, yra rizika atlūžti likusioms danties sienelėms ar dančiui skilti per šaknis. Tokiais atvejais reikia apsaugoti dantį, kad šis nenulūžtų ir yra rekomenduojamas danties vainikėlis. Jis padeda atkurti danties formą, estetiką, užtikrina pilnavertį funkcionavimą ir sustiprina bei saugo nuo galimo lūžimo. Klinikoje naudojami tik bemetalės keramikos vainikėliai. Tokios restauracijos puikiai dera su žmogaus organizmo audiniais, nesukelia alergijų, uždegimų. Be to tai itin estetiška medžiaga, suteikianti natūralų danties vaizdą. Sujungti dantų vainikėliai yra vadinami tiltais.

Dantų atkūrimas užklotais

uzklotas

Užklotas tai tausojantis protezavimo būdas, nes pašalinama tik didelė dantyje esanti plomba, išsaugant natūralias ir sveikas danties sieneles, įstatant panašaus dydžio keramikinį užklotą, kokio dydžio buvo senoji plomba. Tam tikra prasme tai tarsi keramikinė plomba ar dalinis vainikėlis. Jei danties protezuoti vainikėliu nėra būtinybės – užklotas tinkamiausias atstatymo būdas. Atstatant vainikėliu tenka šlifuoti dantį iš visų pusių nugęžiant likusius sveikus audinius. Gaminant užklotą nereikalingas danties šlifavimas, išsaugomi sveiki audiniai. O lyginant su plombomis, keramika yra daug tvirtesnė (panašaus tvirtumo kaip danties emalis), todėl puikiai atlaiko kramtymo krūvį – taip mažėja danties sienelių lūžių tikimybė, atstatomas danties tvirtumas.

Dantų atkūrimas laminatėmis

Keraminės laminatės tai itin plonas skaidrus keramikos sluoksnis, kuriuo dengiamas priekinis danties paviršius. Jų pagalba įmanoma sukurti „Holivudo šypseną”, estetiškai pakoreguoti dantų spalvą, dydį ar formą ir per trumpą laiką turėti tobulą šypseną. Tai yra tausojantis gydymo būdas, nes dantis šlifuojamas minimaliai arba net visiškai nešlifuojamas. Todėl ši procedūra dar vadinama estetiniu protezavimu ar mikroprotezavimu. Plačiau skaitykite „Dantų laminatės”.

Susisiekite  +37061207999 info@aboutsmile.lt arba palikite pranešimą kontaktų puslapyje.