Dantų balinimas

Kas yra dantų balinimas?

dantu balinimas

Dantų balinimas tai procedūra, kurios metu, naudojant įvairias balinimo priemones yra pakeičiama paciento dantų spalvą į šviesesnį atspalvį.

Visi nori baltos šypsenos – tai kelias į pasitikėjimą savimi. Deja ne visi esame genetiškai apdovanoti baltais dantimis, be to dažnai atsiranda dantų spalvos pokyčiai ir bėgant laikui: ilgainiui keičiasi danties struktūra – baltos spalvos emalis plonėja ir darosi labiau permatomas ir prasišviečia po juo esantis geltonas dentino sluoksnis.
Daugelis parduotuvėje parduodamų balinančių pastų nėra veiksmingos, nes dantų pasta tik šalina pigmentus nuo dantų ir grąžina mums natūralią jų spalvą, tačiau pačios spalvos nepašviesina. Paprastai balinimas gali būti atliekamas namuose kapomis arba ofisinis balinimas odontologo kabinete.

Kodėl verta rinktis About Smile kliniką dantų balinimo procedūrai?

Mūsų klinikoje galima pasirinkti balinimą standartinėmis kapomis arba „Enlighten” balinimo kapų sistema. Tokie balinimo būdai klinikoje pasirinkti, kadangi vertiname juos kaip saugiausius, suteikiančius ilgalaikį efektą bei priemones, dėl kurių dantų jautrumas praktiškai nepasireiškia arba yra labai minimalus. Balinimo procedūras klinikoje atlieka profesionali burnos higienistė Marija Pačėsaitė Pšelenskė, kuri nuolatos tobulinasi tarptautiniuose mokymuose ir itin kruopčiai atlieka ne tik dantų balinimą, burnos higienos procedūras, bet ir gydymą „Icon” sistema.
Išsamesnę informaciją apie dantų balinimo kapas ir „Enlighten” sistemą pateikiame toliau.

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas kapomis – itin patogus, efektyvus ir saugus balinimo būdas. Kapos yra gaminamos iš skaidrios bei minkštos medžiagos pagal individualų paciento dantų atspaudą, todėl tinka naudoti tik tam pacientui, kuriam jos buvo pagamintos. Į jas dedama balinimo želė ir ant uždėtos ant dantų jos dėvimos naktį arba dieną priklausomai nuo pasirintos balinimo medžiagos. Dantų balinimo kapos yra skirtos balinimui namuose, taigi šio proceso metu pacientas pats gali kontroliuoti balinimo trukmę ir jo rezultatus.  Jūs matysite, kaip keičiasi dantų spalva ir patys nuspręsite, kada nutraukti balinimą.

„ENLIGHTEN” balinimo kapų sistemadantu balinimas enlighten

Enlighten yra viena populiariausių balinimo sistemų Jungtinėje Karalystėje, garantuojanti pacientams B1 dantų spavos rezultatą per trijų savaičių laikotarpį atliekant pilną Evo4 procedūrą.
Pastarąją sudaro balinimas kapomis 3 savaites:

 • 1 savaitė – balinimas kapomis miego metu su 10% karbamido peroksido geliu ir
 • 2 savaitė – balinimas kapomis miego metu su 10% karbamido peroksido geliu
 • 3 savaitė – balinimas kapomis 1 valandą per dieną su 6% vandenilio peroksido geliu.

Enlighten išskirtinumas – neutralus balinimo gelių pH. Tiek gaminant, gabenant, sandėliuojant ir atiduodant balinimo gelius pacientams yra užtikrinima žema temperatūra, neleidžianti išsiskirti rūgščiai bei taip išlaikant karbamido peroksido gelio pH neutralumą ir efektyvumą sąlytyje su dantimis. Dantų geliai pateikiami pacientams su šaldymo pagalvėlėmis, todėl net ir vasarą nėra rizikos, kad geliai atšils.

„Enlighten” dantų balinimo kapų privalumai

Dantų balinimas enlightenDantų balinimas yra paprasčiausias būdas per trumpą laiką padailinti savo šypseną. Enlighten yra vienintelė sistema pasaulyje nesudėtingai ir saugiai balinanti dantis iki 16 atspalvių ir garantuojanti B1 dantų atspalvį pagal „Vita Shade guide” skalę.

Kuo ypatinga “Enlighten” balinimo sistema?

 • Greitesnis rezultatas
 • Nereikia keisti mitybos įpročių
 • Nekenkia dantims
 • Aiškios naudojimo instrukcijos
 • Ilgai išliekantis balinimo poveikis – efektas išlieka net iki 5 metų
 • Dantų jautrumas praktiškai nepasireiškia arba yra labai minimalus

Patarimai dantų balinimo procedūrai

 • Prieš dantų balinimą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Jos metu dantys nuvalomi nuo apnašų ir akmenų, todėl dantys bals tolygiai
 • Kad rezultatai būtų tolygūs, balinimo metu visa burnos ertmė turėtų būti itin švari, todėl viso proceso metu kruopščiai valykitės dantis namuose
 • Dantų balinimo metu ir 2 savaites po balinimo rekomenduojama naudoti remineralizuojančią pastą, nes ji padeda atstatyti emalio drėgmės balansą bei įsitvirtinti baltai spalvai dantų paviršiuje
 • Naudojant standartines balininmo kapas, balinimo metu ir 2 savaites po jo, nerūkykite ir nevartokite dažančių gėrimų bei maisto produktų
 • Norint išvengti burnos gleivinės sudirgimo, gelį svarbu dozuoti tolygiai. Jeigu yra jo perteklius, nepalikite jo burnos ertmėje: nuvalykite švaria servetėle ar dantų šepetėliu.
 • Užbaigus balinimo seansą, išvalykite dantis, išskalaukite burną, kad pašalintumėte visus gelio likučius
 • Kapą taip pat būtina kruopščiai išvalyti ir laikyti sausai, atokiau nuo tiesioginės saulės šviesos

Dantų balinimas nerekomenduojamas:

 • jei yra alergija balinamajai medžiagai (peroksidui)
 • jei sergama dantenų uždegimu ar periodontitu
 • jaunesniems nei 18 metų asmenims
 • nėščiosioms ir kūdikį maitinančios moterims.

Dantų balinimas – lūkesčiai ir rezultatai

Kiek stipriai dantys išbals lemia ne tik balinimo sistemos pasirinkimas, bet ir žmogaus anatomija, amžius, dantų būklė bei burnos valymo įgūdžiai.
Tai – visiškai saugi procedūra: ji vyksta su gydytojo priežiūra, naudojant saugias priemones, kurios nepažeidžia dantų, nedirgina dantenų.

Svarbu žinoti, kad atliekant dantų balinimą dantų plombos, laminates ir vainikėliai nebąla, todėl dantų restauraciją (laminačių dėjimą, estetinį plombavimą, dantų protezavimą) reikia atlikti po dantų balinimo procedūros.

Paslaugą teikianti specialistė

MARIJA PŠELENSKĖ (PAČĖSAITĖ)

Burnos higienistė
LICENCIJOS NR. BPL-06482

Darbo sritys

Susisiekite  +37061207999 info@aboutsmile.lt arba palikite pranešimą kontaktų puslapyje.