Kas yra dantų implantacija?

dantų implantai

Dantų implantacija tai itin patikima ir ilgaamžė procedūra, kuri leidžia atkurti prarastus dantis ir dantų funkciją bei užkirsti kelią žandikaulio kaulo tirpimui. Implantacijos metu į reikiamą sritį yra įsriegiamas dantų implantas – mažas metalinis varžtelis, kuris yra natūralios danties šaknies atitikmuo.

Dantų implantacija pasižymi šiais privalumais:

 • Atkuria iki 100 proc. kramtymo pajėgumo (palyginimui, išimami protezai atkuria tik iki 30 proc.);

 • Implantai gaminami iš titano, nes šis metalas labiausiai tinka žmogaus organizmui: nesukelia alerginės reakcijos ir puikiai „suauga“ su žandikaulio kaulu;

 • Tinka bet kokio amžiaus pacientams, netekusiems bent vieno danties;

 • Implantacija yra neskausminga procedūra, atliekama nuskausmius tik implantuojamą vietą;

 • Implantacijos procedūra trunka 1-2 val.

 • Stabdo žandikaulio kaulo tirpimą

 • Gali tarnauti visą gyvenimą

Dantų implantacija gali būti skirtinga, priklausomai nuo apimties ir individualios situacijos: vienmomentė arba viso žandikaulio atstatymo implantacija.

VIENMOMENTĖ IMPLANTACIJA

Vienmomentė implantacija yra procedūra, kuomet danties implantas yra sriegiamas į rovimo vietą iškart po danties pašalinimo. Ši procedūra turi keletą privalumų lyginant su atidėtos implantacijos metodu:

 • Po momentinio implanto įsodinimo, burnoje nelieka, danties traukimo metu atsirandančios, ilgai gyjančios, žaizdos – ją užpildo implantas ir laikinas dantis ar gijimo galvutė.

 • Sumažinamas chirurginių intervencijų skaičius. Vienos operacijos metu yra pašalinamas dantis, įsriegiamas danties implantas, atliekama kaulo ir/arba minkštųjų audinių korekcija operuojamoje srityje.

 • Atliekant vienmomentę implantaciją yra sutrumpinamas gydymo laikas (~3 mėn.), nes nereikia laukti, kol po danties pašalinimo pilnai sugis žandikaulio kaulas ir atsistatys dantena.

 • Atlikus vienmomentinę implantaciją, išsaugome kaulą, kuris buvo aplink raunamą dantį, nes implantas stabdo kaulo tirpimą. Tuo tarpu išrovus dantį ir laukiant kol sugis kaulas ir tik tuomet sriegiant implantą – prarandame daug esamo kaulo. Taip yra, nes po rovimo, kuomet nėra implanto, kaulas ypatingai daug tirpsta pirmus porą mėnesių, todėl po atidėtos implantacijos kartais prireikia ir kaulo priauginimo, o vienmomentė implantacija saugo turimą kaulą.

BEDANČIŲ ŽANDIKAULIŲ ATSTATYMAS IMPLANTAIS

Praradus daugelį ar visus, vieno arba abiejų žandikaulių, dantis atsiranda daugybė problemų: kenčia gyvenimo kokybė, sunku sukramtyti maistą, dėl ko gali išsivystyti virškinimo sutrikimai, smilkinio – apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų, atsiranda psichologinių problemų, kompleksavimas šypsotis ir bendrauti. Išimamos plokštelės dažnai trina burnos gleivinę, kramtant maistą plokštelė juda, o judėdama išjudina dantis, prie kurių fiksuojasi kabliukais, taip pat prilenda maisto po plokštelės apačia. Be to plokštelė skatina kaulo tirpimą. Šiuolaikinės odontologijos pagalba visa žandikaulį galima atstatyti fiksuotu protezu įsriegus keturis arba daugiau implantų. Procedūra dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje, nuskausminus tik tas sritis, kuriose daroma intervencija. Tą pačią arba sekančią dieną po procedūros prisukamas tiltas ant implantų su laikinais dantimis, kuris yra yra fiksuotas, nepaslankus ir todėl pacientas gali drąsiai kramtyti maistą ir šypsotis jau po procedūros.

Kodėl verta pasirinkti odontologijos kliniką About Smile dantų implantacijai? Dantų implantacija

Mes atsakingai žvelgiame į dantų atkūrimą ir siekiame, kad šis procesas praeitų greitai, sklandžiai ir efektyviai. Mūsų komandos patyrusi gydytoja burnos chirurgė Dainora Jankauskaitė yra savo srities aukšto lygio profesionalė, implantaciją atliekanti naudodamasi šiuolaikinėmis technologijomis bei mokslo pasiekimais. Gydytoja odontologė – burnos chirurgė Dainora Jankauskaitė pacientų pasitikėjimą pelniusi ne tik kruopščiai atliekamomis implantacijomis, bet ir dėl kitų atliekamų sudėtingų chirurginių procedūrų: retinuotų – sudėtingos anatomijos protinių dantų šalinimų, kaulinių defektų atstatymo ir sinuso dugno pakėlimo operacijų, kaulinių cistų šalinimų, dantų šaknų rezekcijų, klinikinių vainiko prailginimų, lūpos ir liežuvio pasaitėlių plastikos. Mūsų klinikoje daugiausia dirbama tik su pasaulyje pripažintais ir lyderiaujančiais šveicariškais Straumann firmos dantų implantais, pacientams kurie nori rinktis kito gamintojo implantus galime pasiūlyti Straumann grupės Neodent implantus.

Užsiregistruokite apsilankymui ir įvertinę Jūsų situaciją sudarysime optimaliausią gydymo planą, parinksime tinkamiausius implantacijos sprendimus, bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

Dažniausiai pacientų užduodami klausimai

Ar implantacija yra skausminga?

Daugelis vis dar negali patikėti, kad implantacijos procedūra yra neskausminga. Dantų implantacija atliekama su vietine nejautra, nuskausminus tik tas sritis, kuriose daroma intervencija, todėl skausmo pojūčio išvengsite.

Kokia yra dantų implantavimo sėkmės tikimybė?

Kaip ir kiekviena medicininė procedūra, implantacija turi tam tikrą riziką, tačiau jei implantaciją atlieka kvalifikuotas, puikiai savo darbą išmanantis specialistas, o naudojami implantai yra kokybiški, nesėkmių rizika – minimali. Žinoma, pacientas privalo laikytis visų gydytojo nurodymų, tuomet komplikacijų pavyks išvengti.

Kaip elgtis po dantų implantavimo?

Procedūros dieną venkite karšto maisto ir gėrimų, neskalaukite skalavimo skysčiu, nerūkykite, nevartokite alkoholio, venkite sunkaus fizinio darbo, nesilankykite pirtyje. Antrą parą po procedūros
pradėkite skalauti Jums paskirtu skalavimo skysčiu du kartus per dieną (ypač po valgio), skalavimą tęskite penkias-septynias dienas.

Kiek laiko tarnaus dantų implantai?

Jei implantus ir ant jų atkurtus dantis tinkamai bei reguliariai prižiūrėsite, dantų implantai tarnauja ilgus dešimtmečius ar net visą gyvenimą. Mūsų klinikoje sriegiamiems implantams taikoma viso gyvenimo garantija.

Kas atliekama po implanto įsukimo?

Po implantacijos pirmiausia pritvirtiname laikinus vainikėlius ar gijimo galvutes. Jos naudojamos tol, kol per kelias savaites susiformuos dantenos ir prigis implantas. Tuomet gaminame bemetalės keramikos karūnėles iš cirkonio, plačiau skaitykite „Dantų protezavimas”

Kodėl prarastą dantį būtina kuo greičiau atstatyti?

Zandikaulio pokyciai

PRARADUS DANTĮ AR KELIS, BŪTINA PASIRŪPINTI KUO SKUBESNIU JŲ ATSTATYMU. DELSIANT GYDYTI, ORGANIZME NEIŠVENGIAMAI PRASIDĖS NEPAGEIDAUJAMI PROCESAI. Atsiradusio dantų tarpo link ims slinkti kaimyniniai dantys. Dėl išbalansuoto sąkandžio pasidarys sunkiau kramtyti, tinkamai valyti dantis, taip pat gali prasidėti galvos skausmai. Atsiradęs tarpas ir dantų poslinkiai, be abejo, ims kenkti šypsenos grožiui. Negaudamas įprasto krūvio, prarasto danties vietoje ims “tirpti” žandikaulis. Dėl to ilgainiui pasikeis veido forma, žmogus per anksti susens.

Kiek kainuoja dantų implantai?

Pacientams turime galimybę pasiūlyti rinktis iš keleto skirtingų specifikacijų dantų implantų, kurių kaina priklausomai nuo savo savybių yra skirtinga. Klinikos specialistai detaliai papasakos apie implantų skirtumus ir pagal Jūsų anatomines savybes bei burnos būklę parekomenduos geriausios kainos ir kokybės santykio implantus, kad būtų užtikrinta bekompromisė kokybė ir ilgalaikis rezultatas. Mūsų klinikoje daugiausia dirbama tik su pasaulyje pripažintais ir lyderiaujančiais šveicariškais Straumann firmos dantų implantais, pacientams kurie nori rinktis kito gamintojo implantus galime pasiūlyti Straumann grupės Neodent implantus. Danties implanto kaina nuo 499 EUR.

Jūsų patogumui klinikoje galima pasinaudoti medicininio lizingo paslauga, t.y. už paslaugas galimas atsiskaitymas išsimokėtinai. Plačiau apie atsiskaitymą išsimokėtinai skaitykite „MEDlizingo paslaugamedlizingas

Atliktų darbų pavyzdžiai

Paslaugą teikianti specialistė

DAINORA JANKAUSKAITĖ

Burnos chirurgė
LICENCIJOS NR. OPL-05859

Darbo sritys

 • Dantų implantacijos (pavieniai implantai ir viso žandikaulio atsatymas ant keturių ar daugiau implantų).
 • Retinuotų – sudėtingos anatomijos protinių dantų šalinimas.
 • Kaulinių defektų atstatymas ir sinuso dugno pakėlimo operacijos.
 • Kaulinių cistų šalinimas.
 • Dantų šaknų rezekcijos.
 • Klinikiniai vainiko prailginimai.
 • Lūpos ir liežuvio pasaitėlių plastika.

Registracija apsilankymui dėl priešimplantacinės apžiūros

Susisiekite  +37061207999 info@aboutsmile.lt arba palikite pranešimą kontaktų puslapyje.